Sort by

David has logged 423 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Super Bob Einstein Movie

The Super Bob Einstein Movie

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Beanie Mania

Beanie Mania

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Juice WRLD: Into the Abyss

Juice WRLD: Into the Abyss

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
A Forbidden Orange

A Forbidden Orange

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Murders at Starved Rock

The Murders at Starved Rock

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
All About Eve

All About Eve

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mr. Saturday Night

Mr. Saturday Night

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
World War Z

World War Z

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Adrienne

Adrienne

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
Listening to Kenny G

Listening to Kenny G

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Pig

Pig

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
DMX: Don't Try to Understand

DMX: Don't Try to Understand

2021
×
★★½
Edit this entry  
27
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Souvenir: Part II

The Souvenir: Part II

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jagged

Jagged

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Dopesick

Dopesick

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★
Edit this entry  
16
Cruising

Cruising

1980
×
★★★
Edit this entry  
15
Mayor Pete

Mayor Pete

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★½
Edit this entry