• The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Countdown

    ★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Deadcon

    ½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Miranda Sings Live... Your Welcome

    ★★★

  • Ma

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Wine Country

    ★★★

  • Circus of Books

    ★★★

  • Trixie Mattel: Moving Parts

    ★★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★½

  • The Silence

    ★★

  • Us

    ★★★★

  • Escape Room

    ★★★★

  • Dumplin'

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★★

  • Hurricane Bianca: From Russia with Hate

    ★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Bao

    ★★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Pitch Perfect 3

    ★★

  • The Greatest Showman

    ★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Jigsaw

    ★★½

  • Coco

    ★★★★★

  • The Babysitter

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • The Snowman

    ★★½

  • Happy Death Day

    ★★½

  • Cherry Pop

    ★★

  • The Upside

    ★★★

  • Gaga: Five Foot Two

    ★★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • It

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • Mary and the Witch's Flower

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★★

  • Cars 3

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★½

  • Beauty and the Beast

    ★★★★★

  • Casting JonBenet

    ★★★½

  • Hidden Figures

    ★★★★★

  • Moana

    ★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★★½

  • Sing

    ★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★★½

  • Suicide Squad

    ★★★

  • Bad Moms

    ★★★

  • The Secret Life of Pets

    ★★★½

  • Mike and Dave Need Wedding Dates

    ★★★½

  • Finding Dory

    ★★★½

  • Hurricane Bianca

    ★★★★

  • Alice Through the Looking Glass

    ★★★½

  • My Life as a Zucchini

    ★★★★½