RSS feed for David
  • East of Jefferson

    ★★

  • When I Write It

    ★★★

  • TOTO

    ★★★

  • The Light Side

    ★½

  • Egg

    ★★★½

  • Circus Person

    ★★

  • The Hunt

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • Fantasy Island

    ★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • The Turning

    ★½

  • Dolittle

    ★★

  • No More Wings

    ★★

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Black Christmas

  • 1917

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Spies in Disguise

    ★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Never Surrender: A Galaxy Quest Documentary

    ★★★½

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★

  • Queen & Slim

    ★★★★

  • The Good Liar

    ★★★

  • A Guide to Second Date Sex

    ★★½

  • Frozen II

    ★★

  • Last Christmas

    ★★★

  • Midway

    ★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • The Fall

    ★★★½

  • 21 Bridges

    ★★★½

  • Countdown

    ★½

  • Terminator: Dark Fate

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Gemini Man

  • The Irishman

    ★★★★

  • Battle at Big Rock

    ★★★★

  • Downton Abbey

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Calm with Horses

    ★★★

  • Bad Education

    ★★★★

  • The Goldfinch

    ★★★★½

  • Color Out of Space

    ★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★½

  • Just Mercy

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • True History of the Kelly Gang

    ★★★★

  • Greed

    ★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★

  • The King

    ★★★★

  • Rialto

    ★★½

  • The Two Popes

    ★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Electric Swan

    ★½

  • Waves

    ★★★★

  • Seberg

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • The Aeronauts

    ★★

  • Judy

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Angel Has Fallen

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★★