Sort by
  • TÁR

    ★★★★

  • Candyman

    ★★

  • Beckett

    ★★

  • Annette

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Black Is King

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★½

  • The Longest War

    ★★

  • After Truth: Disinformation and the Cost of Fake News

    ★★★

  • The Photograph

    ★★

  • The Social Dilemma

    ½

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Zola

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Joker

    ½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★

  • The Lion King

    ★★½

  • Midsommar

    ★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★

  • Atlantics

    ★★★

  • Swallow

    ★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★

  • Booksmart

    ★★½

  • Us

    ★★★★

  • Knock Down the House

    ★★★

  • Luce

    ★★

  • Velvet Buzzsaw

  • The Great Hack

    ★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • American Factory

    ★★★★

  • Fyre

    ★★★½

  • Vice

    ★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★½

  • Bird Box

  • Venom

  • High Life

    ★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • Halloween

    ★★

  • Widows

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★½

  • American Dharma

    ★★★

  • Vox Lux

    ★★½

  • A Star Is Born

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Destination Wedding

  • Set It Up

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Burning

    ★★★★★

  • Cold War

    ★★★★

  • Everybody Knows

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

  • Traffik

    ½

  • Paper Year

    ★½

  • Alex Strangelove

    ★★½

  • Happy Anniversary

    ½

  • A Quiet Place

    ★★½

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★½