David has logged 23 entries for films during September 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Equalizer

The Equalizer

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Giver

The Giver

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Akira

Akira

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★½
Edit this entry  
22
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Walk Among the Tombstones

A Walk Among the Tombstones

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Super

Super

2010
×
★★★½
Edit this entry  
20
Mary and Max

Mary and Max

2009
×
★★★★
Edit this entry  
19
Wish I Was Here

Wish I Was Here

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Riot Club

The Riot Club

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
17
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Most Wanted Man

A Most Wanted Man

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Boxtrolls

The Boxtrolls

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ninja Assassin

Ninja Assassin

2009
×
Edit this entry  
09
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Serpico

Serpico

1973
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Keeper of Lost Causes

The Keeper of Lost Causes

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Let's Be Cops

Let's Be Cops

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Into the Storm

Into the Storm

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Resident Evil: Retribution

Resident Evil: Retribution

2012
×
★★
Edit this entry