• The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Save Ralph

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Nobody

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Animals on the Loose: A You vs. Wild Interactive Movie

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Little Things

    ★½

  • The Dig

    ★★

  • Your Honor

    ★★

  • Unsolved Mysteries: Washington Inside Murder

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Greyhound

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Extraction

    ★★½

  • The Dark and the Wicked

    ★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 1917

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★

  • Us

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Glass

    ★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • The Mule

    ★★★

  • Bumblebee

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★

  • Venom

    ★★★

  • Free Solo

    ★★★★

  • First Man

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★

  • Christopher Robin

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Evil Genius

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Ready Player One

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★