DavidvGoliath has logged 24 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Nobody

Nobody

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mother

Mother

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Safety Last!

Safety Last!

1923
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Come and See

Come and See

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Machinist

The Machinist

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Fighter

The Fighter

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Pink Floyd: The Wall

Pink Floyd: The Wall

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
City of God

City of God

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Midnight Cowboy

Midnight Cowboy

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry