Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Brazil

Brazil

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Twin Peaks: The Missing Pieces

Twin Peaks: The Missing Pieces

2014
×
★★★½
Edit this entry  
10
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Edit this entry  
05
La Jetée

La Jetée

1962
×
Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Edit this entry  
02
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★
Edit this entry  
29
Green Vinyl

Green Vinyl

2004
×
★★★
Edit this entry  
18
Days of Wine and Roses

Days of Wine and Roses

1962
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
02
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
02
Star Wars: The Clone Wars

Star Wars: The Clone Wars

2008
×
★★★½
Edit this entry  
01
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★½
Edit this entry  
01
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★
Edit this entry  
22
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★½
Edit this entry  
01
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
Delectable You

Delectable You

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Venom

Venom

2018
×
★★
Edit this entry  
26
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Venom

Venom

2018
×
★★
Edit this entry  
17
Batman: The Long Halloween, Part Two

Batman: The Long Halloween, Part Two

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Batman: The Long Halloween, Part One

Batman: The Long Halloween, Part One

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
Batman: The Dark Knight Returns, Part 2

Batman: The Dark Knight Returns, Part 2

2013
×
★★★★
Edit this entry  
13
Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

2012
×
★★★★
Edit this entry  
07
You Don't Mess with the Zohan

You Don't Mess with the Zohan

2008
×
Edit this entry  
06
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
★★★
Edit this entry  
06
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★½
Edit this entry  
05
Alvin and the Chipmunks: The Squeakquel

Alvin and the Chipmunks: The Squeakquel

2009
×
★★
Edit this entry  
04
Angel's Egg

Angel's Egg

1985
×
★★★★
Edit this entry  
02
Alvin and the Chipmunks

Alvin and the Chipmunks

2007
×
★★★
Edit this entry  
30
Batman: Year One

Batman: Year One

2011
×
★★★½
Edit this entry  
26
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Superman

Superman

1978
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Transformers: Dark of the Moon

Transformers: Dark of the Moon

2011
×
★★★
Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Joker

Joker

2019
×
★★½
Edit this entry  
20
Transformers: Revenge of the Fallen

Transformers: Revenge of the Fallen

2009
×
Edit this entry  
18
Transformers

Transformers

2007
×
★★
Edit this entry  
18
Secret Window

Secret Window

2004
×
★★★
Edit this entry  
17
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★
Edit this entry  
16
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★½
Edit this entry  
10
Injustice

Injustice

2021
×
★★
Edit this entry