• Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★½

  • The Voyeurs

    ★★½

  • Reminiscence

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★

  • The Last Letter From Your Lover

    ★½

  • Blood Red Sky

    ★★

  • Febre 40º

    ★★★½

  • Film-Related Scrap Wood Projects

    ★★★★★

  • Sombra

    ★★★

  • Centro

    ★★★½

  • Natalis

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Black Widow

    ★★★

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★★

  • Loki

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • The Last Forest

    ★★★★

  • Os Arrependidos

    ★★★★

  • Curral

    ★★★½

  • Alvorada

    ★★★★½

  • Mortal Kombat

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • President

    ★★★★★

  • Flee

    ★★★★★

  • Cookie Num Num

    ★★½

  • Chore Day - The Incredibles Way

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Burrow

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • Education

    ★★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • A Concerto Is a Conversation

    ★★★½

  • Two Distant Strangers

    ★★★★½

  • Gorbachev. Heaven

    ★★★½

  • Who Can Play?

    ★★★★

  • Small Axe

    ★★★★

  • Air

    ★★★★

  • Hunger Ward

    ★★★★

  • Mank

    ★★★

  • O Início do Fim

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Candango: Memoirs from a Festival

    ★★★★

  • Life on the Road

    ★★★

  • The Orbits of Water (Liquid Version)

    ★★★

  • The Red Scroll

    ★★½

  • Love and Monsters

    ★★★★½

  • One Thousand and One Attempts to Be an Ocean

    ★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Letícia, Monte Bonito, 04

    ★★★

  • King Kong en Asunción

    ★★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★

  • MLK/FBI

    ★★½

  • The New Mutants

    ★★★½

  • A Casa é a Viagem

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • Victor's Body

    ★★

  • Unliveable

    ★★★½

  • Exposed Fracture, Pt. I

    ★★★★★

  • and a porcelain cat...

    ★★★

  • Two War Images

    ★★★½

  • Bookanima: Andy Warhol

    ★★★½

  • Replay

    ★★½

  • 56

    ½