• Senior Year

    ½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Crush

    ★★

  • As We Hold Hands

    ★★★½

  • Metal Lords

    ★★

  • Moon Knight

    ★★★★½

  • Cheaper by the Dozen

  • X

    ★★★★½

  • The Lost City

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Love and Leashes

    ★★★

  • Tall Girl 2

  • Uncharted

    ★★★

  • Death on the Nile

    ½

  • Marry Me

  • Fresh

    ★★★½

  • The Royal Treatment

    ½

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ½

  • Scream

    ★★★½

  • The King's Man

    ★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • The Hating Game

    ½

  • Single All the Way

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Love Hard

  • Red Notice

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • The Tender Bar

    ★★

  • Muppets Haunted Mansion

  • The Harder They Fall

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Cinderella

    ½

  • Cyrano

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • Malignant

    ★★

  • He's All That

  • Candyman

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

  • Pig

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★