Noor has logged 277 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
That Night

That Night

1992
×
★★★
Edit this entry  
29
Fast Times at Ridgemont High

Fast Times at Ridgemont High

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Summer Catch

Summer Catch

2001
×
★★
Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Battle

Battle

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Fish Called Wanda

A Fish Called Wanda

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sugar & Spice

Sugar & Spice

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Life Partners

Life Partners

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Liz in September

Liz in September

2014
×
Read the review Edit this entry  
18
A League of Their Own

A League of Their Own

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
L'Animale

L'Animale

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
Gia

Gia

1998
×
★★★½
Edit this entry  
17
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Colette

Colette

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Blind Side

The Blind Side

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Shrimp

Shrimp

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Duck Butter

Duck Butter

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Edit this entry  
02
Life-Size 2: A Christmas Eve

Life-Size 2: A Christmas Eve

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Joy Luck Club

The Joy Luck Club

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Battle of Algiers

The Battle of Algiers

1966
×
Read the review Edit this entry  
29
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Cam

Cam

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Green Book

Green Book

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry