Sort by

Noor has logged 325 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Goofy Movie

A Goofy Movie

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Casting JonBenet

Casting JonBenet

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Raw

Raw

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
14
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bend It Like Beckham

Bend It Like Beckham

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hala

Hala

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Waves

Waves

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Desert Hearts

Desert Hearts

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Belle de Jour

Belle de Jour

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lola

Lola

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Mary and the Witch's Flower

Mary and the Witch's Flower

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Confessions of a Teenage Drama Queen

Confessions of a Teenage Drama Queen

2004
×
Read the review Edit this entry  
23
Sister Act

Sister Act

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Float

Float

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
What Men Want

What Men Want

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
mid90s

mid90s

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Second Act

Second Act

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry