• Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

  • No Time to Die

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★

  • Luca

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★½

  • Army of the Dead

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Coming 2 America

  • WandaVision

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Project Power

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Scenes from My Life

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • His House

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

  • The Irishman

    ★★★★

  • Tall Girl

    ½

  • Saint Maud

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • It Chapter Two

  • Hair Love

    ★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • The Lion King

  • Anima

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★