Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
Read the review Edit this entry  
17
Two of Us

Two of Us

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Megamind

Megamind

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Aliens

Aliens

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Avatar

Avatar

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Synchronic

Synchronic

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sky High

Sky High

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Nacho Libre

Nacho Libre

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Idiocracy

Idiocracy

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
Ratatoing

Ratatoing

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry