• The Northman

    ★★★★★

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Clifford the Big Red Dog

  • Halloween Kills

    ★★

  • Dune

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Old

    ★★½

  • Belle

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • If Anything Happens I Love You

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Emma.

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Cats

    ½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • The Knight Before Christmas

  • Charlie's Angels

    ★★

  • Frozen II

    ★★½

  • Eli

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Saria

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • The King

    ★★½

  • Joker

    ★★½

  • Waves

    ★½

  • Judy

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Hair Love

  • Ready or Not

    ★★★

  • Do You Know Thomas?

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ½

  • Crawl

    ★★★

  • Daughter

  • Anima

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Child's Play

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Memorable

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Dark Phoenix

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Ma

    ★★

  • Murder Mystery

    ★½

  • L'Observateur

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • Wine Country

    ★★½

  • Chernobyl