Sort by

Dayana has logged 176 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dude

Dude

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Life After Beth

Life After Beth

2014
×
★★★
Edit this entry  
11
Candyman

Candyman

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Cabin Fever

Cabin Fever

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
09
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
The King

The King

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★
Edit this entry  
28
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
After

After

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
16
He's Out There

He's Out There

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Edit this entry  
19
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Cargo

Cargo

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Climax

Climax

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★
Edit this entry  
13
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry