Sort by

D.A. has logged 106 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Spree

Spree

2020
×
★★½
Edit this entry  
27
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Rare Exports: A Christmas Tale

Rare Exports: A Christmas Tale

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Suicide Club

Suicide Club

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Eden Lake

Eden Lake

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Audition

Audition

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Dark and the Wicked

The Dark and the Wicked

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
House

House

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
His House

His House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Edit this entry  
31
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Save Yourselves!

Save Yourselves!

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Cleansing Hour

The Cleansing Hour

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Scare Me

Scare Me

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hell House LLC III: Lake of Fire

Hell House LLC III: Lake of Fire

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Haunt

Haunt

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Antebellum

Antebellum

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Spiral

Spiral

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Taking of Deborah Logan

The Taking of Deborah Logan

2014
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry