• Halftime

    ★★★½

  • Hustle

    ★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★½

  • The Valet

    ★★★★

  • Senior Year

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★½

  • Moonshot

    ★★½

  • X

    ★★

  • The Lost City

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • Tyler Perry's A Madea Homecoming

    ★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • ASSEMBLED: The Making of Eternals

    ★★★

  • Kimi

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Marry Me

    ★★★

  • The Royal Treatment

    ★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★½

  • Death to 2021

    ★★★

  • The King's Man

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Ciao Alberto

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Red Notice

    ½

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Cinderella

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • The Ice Road

    ½

  • Luca

    ★★★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★½

  • F9

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Moxie

    ★★★★

  • CODA

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • Death to 2020

  • Wonder Woman 1984