Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Amélie

Amélie

2001
×
★★★½
Edit this entry  
02
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Bookshop

The Bookshop

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★½
Edit this entry  
18
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★
Edit this entry  
15
Jennifer Lopez: Halftime

Jennifer Lopez: Halftime

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hustle

Hustle

2022
×
★★★½
Edit this entry  
11
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★½
Edit this entry  
09
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Zola

Zola

2020
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
03
The Iron Lady

The Iron Lady

2011
×
★★½
Edit this entry  
03
The Queen

The Queen

2006
×
★★
Edit this entry  
02
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
Edit this entry  
02
Another Cinderella Story

Another Cinderella Story

2008
×
★★½
Edit this entry  
01
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★½
Edit this entry  
31
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Mr. Malcolm's List

Mr. Malcolm's List

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★½
Edit this entry  
21
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Valet

The Valet

2022
×
★★★★
Edit this entry  
20
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★½
Edit this entry  
20
The 5th Wave

The 5th Wave

2016
×
★★★
Edit this entry  
18
Senior Year

Senior Year

2022
×
Edit this entry  
07
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★
Edit this entry  
02
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★
Edit this entry  
01
The Women

The Women

2008
×
★★½
Edit this entry  
23
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★
Edit this entry  
19
X

X

2022
×
★★
Edit this entry  
19
White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

2022
×
★★★
Edit this entry  
18
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★★
Edit this entry  
11
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
Gravity

Gravity

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Ice Road

The Ice Road

2021
×
½
Edit this entry  
03
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★
Edit this entry  
03
Moonshot

Moonshot

2022
×
★★½
Edit this entry  
03
CODA

CODA

2021
×
★★★½
Edit this entry  
31
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
Edit this entry