Sort by

Darren has logged 44 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Elf

Elf

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
Read the review Edit this entry  
02
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Wild Wild West

Wild Wild West

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Death Note

Death Note

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Dirt

The Dirt

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Cherry

Cherry

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
The Platform

The Platform

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry