• Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★★½

  • The Ripper

    ★★★★½

  • Freak Power: The Ballot or the Bomb

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Creating The Queen's Gambit

    ★★★

  • Pink Floyd - On Thin Ice

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Rent-A-Pal

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Host

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★½

  • Sputnik

    ★★★

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Horse Girl

    ★★★★

  • Spree

    ★★★

  • Leslie Jones: Time Machine

    ★★½

  • Chi Chi & Devo

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • What Doesn't Kill Us

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Ears, Eyes and Throats: Restored Classic and Lost Punk Films 1976-1981

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Crawl

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Atlantics

    ★★★★

  • Promare

    ★★★★

  • Woodstock

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★

  • The Beach Bum

    ★★★½

  • A Life in Our Times

    ★★★½

  • Greener Grass

    ★★★★

  • The Lodge

    ★★★½

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★★½

  • Vice

    ★★★★

  • Bumping Mics with Jeff Ross & Dave Attell

    ★★★★

  • Creed II

    ★★★

  • Ant Head

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★½

  • Venom

    ★★★

  • Green Book

    ★★★★½

  • Suspiria

    ★★★

  • The Mountain

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • First Man

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • The Happytime Murders

    ★★★

  • Slender Man

    ★★

  • The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

    ★★★

  • Tales from the Hood 2

    ★★★

  • Summer of Love

    ★★★★

  • The Wild Pear Tree

    ★★★★