• Darkest Hour

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • First Reformed

    ★★★★

  • Zama

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Loving Vincent

    ★★★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★½

  • Blame!

    ★★★½

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • Alien: Covenant

    ★★★½

  • Maria Bamford: Old Baby

    ★★★★

  • It Comes at Night

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Night Is Short, Walk on Girl

    ★★★★½

  • Louis C.K.: 2017

    ★★★½

  • Dave Chappelle: Deep in the Heart of Texas

    ★★★★

  • Dave Chappelle: The Age of Spin

    ★★★★

  • The Most Hated Woman in America

    ★★★★½

  • The Disaster Artist

    ★★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Bill Burr: Walk Your Way Out

    ★★★½

  • Super Dark Times

    ★★★★

  • T2 Trainspotting

    ★★★★½

  • Brigsby Bear

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Columbus

    ★★★★

  • A Ghost Story

    ★★★½

  • Kuso

    ★★★

  • Wind River

    ★★★★

  • The Hero

    ★★★★½

  • The Big Sick

    ★★★★½

  • Ingrid Goes West

    ★★★★

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

    ★★★★

  • Neal Brennan: 3 Mics

    ★★★★

  • Jim Gaffigan: Cinco

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★½

  • Michael Che Matters

    ★★★★

  • Bad Santa 2

    ★★

  • Dana Carvey: Straight White Male, 60

    ★★★½

  • Barry Crimmins: Whatever Threatens You

    ★★★★

  • HyperNormalisation

    ★★★★★

  • 13th

    ★★★★★

  • Better Watch Out

    ★★★

  • The Void

    ★★★½

  • A Silent Voice

    ★★★★½

  • The Founder

    ★★★½

  • David Cross: Making America Great Again

    ★★★½

  • Suicide Squad

    ★★½

  • Attack of the Killer Donuts

    ★★½

  • Your Name.

    ★★★★

  • Jim Jefferies: Freedumb

    ★★★★

  • Don't Hug Me I'm Scared 6

    ★★★★½

  • The Secret Life of Pets

    ★★★½

  • The Neon Demon

    ★★★★

  • She and Her Cat: Everything Flows

    ★★★★½

  • The Red Turtle

    ★★★★

  • Hell or High Water

    ★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★½

  • Raw

    ★★★★

  • Ali Wong: Baby Cobra

    ★★★★

  • Ghostheads

    ★★★★

  • Patton Oswalt: Talking for Clapping

    ★★★★½

  • Nerdland

    ★★★

  • Hannibal Buress: Hannibal Takes Edinburgh

    ★★★★

  • The Eighties

    ★★★★½

  • Jimmy Carr: Funny Business

    ★★½

  • Sausage Party

    ★★★★½