dbcooper has logged 131 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Spree

Spree

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Murder Death Koreatown

Murder Death Koreatown

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Scoob!

Scoob!

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Relic

Relic

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
27
I Was at Home, But...

I Was at Home, But...

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Nimic

Nimic

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
River of Grass

River of Grass

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Residue

Residue

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
His House

His House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
An Evening with Tim Heidecker

An Evening with Tim Heidecker

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Time

Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Corpus Christi

Corpus Christi

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Rewind

Rewind

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mishima: A Life in Four Chapters

Mishima: A Life in Four Chapters

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
My Life as a Dog

My Life as a Dog

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
El sur

El sur

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Fast Times at Ridgemont High

Fast Times at Ridgemont High

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Old Joy

Old Joy

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Eric Andre: Legalize Everything

Eric Andre: Legalize Everything

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Saint Frances

Saint Frances

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
8:46

8:46

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Horse Money

Horse Money

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Crazy World

Crazy World

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
[REC]

[REC]

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
This Is Spinal Tap

This Is Spinal Tap

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
3-Iron

3-Iron

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Underwater

Underwater

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry