dbcooper has logged 22 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Genesis

Genesis

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
American Factory

American Factory

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Synonyms

Synonyms

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Manta Ray

Manta Ray

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
An Elephant Sitting Still

An Elephant Sitting Still

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hotel by the River

Hotel by the River

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Asako I & II

Asako I & II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Long Day's Journey Into Night

Long Day's Journey Into Night

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Aniara

Aniara

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
For Sama

For Sama

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Death of Dick Long

The Death of Dick Long

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
3 Faces

3 Faces

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Black Mother

Black Mother

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry