• Pig

    ★★★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★★★

  • Prisoners of the Ghostland

  • Jiu Jitsu

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Cats

  • 1917

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Crawl

    ★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aniara

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • Free Solo

    ★★★★★

  • The Meg

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Tomb Raider

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Mandy

    ★★★

  • Paddington 2

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Mom and Dad

    ★★

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★

  • Rough Night

    ★★

  • The Endless

    ★★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • T2 Trainspotting

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★

  • xXx: Return of Xander Cage

    ★★

  • Split

    ★★★★

  • Snowden

    ★★

  • The Founder

    ★★★★★

  • ARQ

    ★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • The Legend of Tarzan

    ★★

  • Dog Eat Dog

    ★★★

  • Sausage Party

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★

  • Zootopia

  • Deadpool

    ★★★★

  • Eddie the Eagle

    ★★★★

  • High-Rise

    ★★

  • Ant-Man

  • Avengers: Age of Ultron

  • Ex Machina

    ★★★★

  • American Sniper

  • Interstellar

    ★★★★★

  • John Wick

    ★★

  • Citizenfour

    ★★★★

  • Left Behind

    ★★★

  • Nightcrawler

  • Predestination

    ★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

  • The Expendables 3

  • Guardians of the Galaxy

  • Dawn of the Planet of the Apes

    ★★★★

  • Edge of Tomorrow

    ★★★★

  • Time Lapse

    ★★★