• Ricky Gervais: SuperNature

    ★★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Metal Lords

    ★½

  • RRR

    ★★★★★

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Jimmy Carr: His Dark Material

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★★

  • Encanto

    ★★★

  • The Shadow in My Eye

    ★★★★★

  • Army of Thieves

    ★★★½

  • Hypnotic

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • The Voyeurs

    ★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

  • Old

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★½

  • Pig

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • The Unholy

    ★★

  • Calls

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Coming 2 America

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Safety

    ★★★

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • Just Another Christmas

    ★★★

  • Umbral

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Riders of Justice

    ★★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★★½

  • Mank

    ★½

  • Canvas

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • Freaky

    ★★★