Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★
Edit this entry  
13
Enough Said

Enough Said

2013
×
★★★½
Edit this entry  
12
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Edit this entry  
10
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★★
Edit this entry  
06
Looper

Looper

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Pride and Prejudice and Zombies

Pride and Prejudice and Zombies

2016
×
★★
Edit this entry  
31
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Edit this entry  
30
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Edit this entry  
28
Letters from Iwo Jima

Letters from Iwo Jima

2006
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★★
Edit this entry  
22
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★★
Edit this entry  
21
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Super 8

Super 8

2011
×
★★★★
Edit this entry  
16
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★★
Edit this entry  
15
Saw V

Saw V

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Northman

The Northman

2022
×
★★★½
Edit this entry  
13
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★½
Edit this entry  
04
Run

Run

2020
×
★★★½
Edit this entry  
04
Saw III

Saw III

2006
×
★★★½
Edit this entry  
01
Saw II

Saw II

2005
×
★★★
Edit this entry  
22
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Bingo: The King of the Mornings

Bingo: The King of the Mornings

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
Sully

Sully

2016
×
★★★
Edit this entry  
16
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Burning

Burning

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Human Centipede (First Sequence)

The Human Centipede (First Sequence)

2009
×
★★★★
Edit this entry  
05
RRR

RRR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★½
Edit this entry  
04
Easy A

Easy A

2010
×
★½
Edit this entry  
31
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Live Flesh

Live Flesh

1997
×
★★★★
Edit this entry  
27
R.I.P.D.

R.I.P.D.

2013
×
★★
Edit this entry  
24
Ricky Gervais: SuperNature

Ricky Gervais: SuperNature

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Horrible Bosses 2

Horrible Bosses 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jackass 3.5

Jackass 3.5

2011
×
★★★
Edit this entry  
21
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★
Edit this entry  
21
The Boy

The Boy

2016
×
★★
Edit this entry  
20
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★★
Edit this entry  
19
Lock, Stock and Two Smoking Barrels

Lock, Stock and Two Smoking Barrels

1998
×
★★★½
Edit this entry  
19
Tumbbad

Tumbbad

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Night Of

The Night Of

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Widows

Widows

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Dead Silence

Dead Silence

2007
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★★★
Edit this entry