RSS feed for Dave
  • Mad Max

    ★★★½

  • The Nice Guys

    ★★★★★

  • Planet Terror

    ★★★★★

  • Creep

    ★★★★

  • Only God Forgives

    ★★★★★

  • The Place Beyond the Pines

    ★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★

  • Moneyball

    ★★★½

  • The Big Lebowski

    ★★★★★

  • Perfume: The Story of a Murderer

    ★★★★

  • The Imaginarium of Doctor Parnassus

    ★★★★

  • Drive

    ★★★★

  • Showgirls

    ★★★