RSS feed for Doğuş Can

Doğuş Can has logged 71 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Cube

Cube

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★
Edit this entry  
29
Wanted

Wanted

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Yes Man

Yes Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Seven Deadly Sins: Prisoners of the Sky

The Seven Deadly Sins: Prisoners of the Sky

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Edit this entry  
26
Birdman

Birdman

2014
×
★★★★
Edit this entry  
25
Shaft

Shaft

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
True Story

True Story

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
K-PAX

K-PAX

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
X2

X2

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Machinist

The Machinist

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Jacket

The Jacket

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Lives of Others

The Lives of Others

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Scanner Darkly

A Scanner Darkly

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Déjà Vu

Déjà Vu

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
21

21

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Loft

Loft

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Secret in Their Eyes

The Secret in Their Eyes

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Man from Nowhere

The Man from Nowhere

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
127 Hours

127 Hours

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Source Code

Source Code

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Detachment

Detachment

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Green Lantern

Green Lantern

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
A Dangerous Method

A Dangerous Method

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Movie 43

Movie 43

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Rush

Rush

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
I Have an Objection

I Have an Objection

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Project Almanac

Project Almanac

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
Read the review Edit this entry  
18
In the Heart of the Sea

In the Heart of the Sea

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hellboy

Hellboy

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
One Piece Film: GOLD

One Piece Film: GOLD

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Split

Split

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Assassin's Creed

Assassin's Creed

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry