• Scream

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • The Unforgivable

    ★½

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

    ★★★★★

  • Army of Thieves

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★★½

  • Titane

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • The Forever Purge

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • In the Earth

    ★★

  • The Little Things

    ★★½

  • Outside the Wire

    ★★

  • Vanguard

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★½

  • Peninsula

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★½

  • All Day and a Night

    ★★★★

  • Extraction

    ★★★★

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • The Hunt

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • Spenser Confidential

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Ip Man 4: The Finale

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 6 Underground

    ★★★★

  • 1917

    ★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★★

  • The Outpost

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • 3 from Hell

    ★★★

  • Guns Akimbo

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★½

  • The Platform

    ★★½

  • Blood Quantum

    ★★★

  • Mosul

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Waves

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★