• Beba

    ★★½

  • Yuni

  • Scarborough

    ★★★½

  • Wildhood

  • Neptune Frost

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Dig

    ★★★

  • Mank

  • She Paradise

    ★★★½

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • Insomniac: The Movie

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★

  • Marlon Brando

    ★★★★½

  • Lift Like a Girl

    ★★½

  • Concrete Cowboy

    ★★★★

  • Beans

    ★★★½

  • The Best is Yet to Come

    ★★★½

  • Unapologetic

    ★★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Beastie Boys Story

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★

  • Death of Nintendo

    ★★½

  • Naked Animals

  • My Name Is Baghdad

    ★★★★½

  • Cocoon

  • Ellie and Abbie (and Ellie's Dead Aunt)

    ★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Feels Good Man

    ★★★★½

  • La Leyenda Negra

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Tahara

    ★★★

  • Beast Beast

    ½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Young Hearts

    ★★

  • Jumbo

    ★★★

  • Boys State

    ★★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★½

  • Cats

    ★★★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Mike Birbiglia: The New One

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★

  • Angelfish

    ★★★½

  • Seth Meyers: Lobby Baby

    ★★★½

  • Antigone

    ★★★★½

  • Downton Abbey

    ★★½

  • The Obituary of Tunde Johnson

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Giant

    ½

  • White Lie

    ★★★★

  • How to Build a Girl

    ★½

  • Maria's Paradise

    ★★★★

  • Rocks

    ★★★½

  • Corpus Christi

    ★★★★★

  • First Cow

    ★★★★

  • Waves

    ★★★

  • Scales

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Sequin in a Blue Room

    ★½

  • Capital in the Twenty-First Century

    ★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★★