delphine has logged 12 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
Read the review Edit this entry  
16
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pleasantville

Pleasantville

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Memory Hackers

Memory Hackers

2016
×
★★★
Edit this entry  
03
Cube

Cube

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Cursed

Cursed

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry