Sort by

lucas has logged 217 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
King Cobra

King Cobra

2016
×
Read the review Edit this entry  
24
The Heat

The Heat

2013
×
★★★★
Edit this entry  
22
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★
Edit this entry  
24
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cam

Cam

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
My Sister's Keeper

My Sister's Keeper

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Eden Lake

Eden Lake

2008
×
Read the review Edit this entry  
13
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Nappily Ever After

Nappily Ever After

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Grandma

Grandma

2015
×
★★★★
Edit this entry  
03
Before I Go to Sleep

Before I Go to Sleep

2014
×
Edit this entry  
03
Nappily Ever After

Nappily Ever After

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Maniac

Maniac

2018
×
Edit this entry  
23
Dumbo

Dumbo

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★★★
Edit this entry  
20
Into the Forest

Into the Forest

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Good Deeds

Good Deeds

2012
×
★★★
Edit this entry  
16
Inside

Inside

2016
×
Read the review Edit this entry  
13
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
12
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★★
Edit this entry  
31
Left Behind

Left Behind

2014
×
Edit this entry  
30
Freaky Friday

Freaky Friday

1976
×
★★★
Edit this entry  
29
One for the Money

One for the Money

2012
×
★★
Edit this entry  
28
Dinner for Schmucks

Dinner for Schmucks

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
Edit this entry  
26
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Edit this entry  
25
The First Wives Club

The First Wives Club

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mean Girls 2

Mean Girls 2

2011
×
Read the review Edit this entry  
25
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Witch

The Witch

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Marley & Me

Marley & Me

2008
×
Edit this entry  
20
Barefoot in the Park

Barefoot in the Park

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
It's a Mad, Mad, Mad, Mad World

It's a Mad, Mad, Mad, Mad World

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Extinction

Extinction

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Memento

Memento

2000
×
★★
Edit this entry  
14
The Package

The Package

2018
×
Edit this entry  
11
Sunshine Cleaning

Sunshine Cleaning

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Manchurian Candidate

The Manchurian Candidate

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
Read the review Edit this entry  
06
Rip Tide

Rip Tide

2017
×
Edit this entry  
05
No Strings Attached

No Strings Attached

2011
×
Read the review Edit this entry  
04
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Edit this entry