• The Gray Man

    ★★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • Dexter: New Blood

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Dune

    ★★½

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Loki

    ★★★★

  • F9

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • LEGO Star Wars Holiday Special

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Making The Witcher

    ★★★★

  • Extraction

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Dolittle

  • Star Wars Collection

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Peter's To-Do List

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • The Lion King

    ★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Raising Kratos

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★

  • Venom

    ★★★

  • The Predator

  • The Equalizer 2

    ★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★½

  • Deadpool 2

    ★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Justice League

    ½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★½

  • Sharknado 5: Global Swarming

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★½