Sort by

Andy has logged 482 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Clash of the Titans

Clash of the Titans

2010
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Chalet Girl

Chalet Girl

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Homefront

Homefront

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Ted

Ted

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ted 2

Ted 2

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
It's a Mad, Mad, Mad, Mad World

It's a Mad, Mad, Mad, Mad World

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Brave

Brave

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Night at the Museum: Secret of the Tomb

Night at the Museum: Secret of the Tomb

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Source Code

Source Code

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
State of Play

State of Play

2009
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Doors: Mr. Mojo Risin' - The Story of L.A. Woman

Doors: Mr. Mojo Risin' - The Story of L.A. Woman

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Hannibal

Hannibal

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jason Manford: First World Problems

Jason Manford: First World Problems

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Kill the Messenger

Kill the Messenger

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Taken 3

Taken 3

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Internal Affairs

Internal Affairs

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Entitled

The Entitled

2011
×
Read the review Edit this entry  
07
Superbad

Superbad

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Big Eyes

Big Eyes

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Moon

Moon

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Jonestown: Paradise Lost

Jonestown: Paradise Lost

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Wedding Singer

The Wedding Singer

1998
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Con Air

Con Air

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Austin Powers in Goldmember

Austin Powers in Goldmember

2002
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
All Cheerleaders Die

All Cheerleaders Die

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
25
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Day After Tomorrow

The Day After Tomorrow

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Big Jake

Big Jake

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

2009
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
El Dorado

El Dorado

1966
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
The Da Vinci Code

The Da Vinci Code

2006
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Twister

Twister

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Troy

Troy

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry