Sort by

Andy has logged 66 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Counting Crows: August & Everything after

Counting Crows: August & Everything after

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Elizabethtown

Elizabethtown

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
I, Dolours

I, Dolours

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Song Remains the Same

The Song Remains the Same

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Last Seduction

The Last Seduction

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Hannibal

Hannibal

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
The Rolling Stones: Olé Olé Olé! – A Trip Across Latin America

The Rolling Stones: Olé Olé Olé! – A Trip Across Latin America

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Siege of Firebase Gloria

The Siege of Firebase Gloria

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Speed

Speed

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Dirt

The Dirt

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Disappearance of Madeleine McCann

The Disappearance of Madeleine McCann

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Amy Schumer: Growing

Amy Schumer: Growing

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Species II

Species II

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jimmy Carr: The Best of Ultimate Gold Greatest Hits

Jimmy Carr: The Best of Ultimate Gold Greatest Hits

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bill Burr: Why Do I Do This?

Bill Burr: Why Do I Do This?

2008
×
★★★½
Edit this entry  
17
Bill Burr: Let It Go

Bill Burr: Let It Go

2010
×
★★★★
Edit this entry  
17
Bill Burr: One Night Stand

Bill Burr: One Night Stand

2005
×
★★★½
Edit this entry  
17
Marked for Death

Marked for Death

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Seal Team Six: The Raid on Osama Bin Laden

Seal Team Six: The Raid on Osama Bin Laden

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Polar

Polar

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Lucy

Lucy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
An Audience with Billy Connolly

An Audience with Billy Connolly

1985
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Jim Jefferies: I Swear to God

Jim Jefferies: I Swear to God

2009
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Jim Jefferies: Fully Functional

Jim Jefferies: Fully Functional

2012
×
★★★★
Edit this entry  
12
Roy Chubby Brown: The Good, The Bad & The Fat Bastard

Roy Chubby Brown: The Good, The Bad & The Fat Bastard

2007
×
★★
Edit this entry  
12
Ricky Gervais: Out of England

Ricky Gervais: Out of England

2008
×
★★★★
Edit this entry  
12
Ricky Gervais Live 4: Science

Ricky Gervais Live 4: Science

2010
×
★★★½
Edit this entry  
11
David Blaine: Real or Magic

David Blaine: Real or Magic

2013
×
★★★
Edit this entry  
11
Jim Jefferies: Alcoholocaust

Jim Jefferies: Alcoholocaust

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Johnny English Reborn

Johnny English Reborn

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Dealt

Dealt

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The End of the World Cult

The End of the World Cult

2007
×
Read the review Edit this entry  
10
Blackfish

Blackfish

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Leaving Neverland

Leaving Neverland

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
W.

W.

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
08
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Ted

Ted

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Bill Burr: You People Are All The Same

Bill Burr: You People Are All The Same

2012
×
★★★½
Read prior review Edit this entry