• Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Happiest Season

  • Hillbilly Elegy

  • Holidate

    ★★

  • The Queen's Gambit

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Totally Under Control

  • Soul

  • French Exit

  • The Haunting of Bly Manor

  • Freaky

  • Run

  • Spontaneous

    ★★

  • Mangrove

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Ammonite

    ★★★

  • Unpregnant

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • The Broken Hearts Gallery

  • Bill & Ted Face the Music

  • Tenet

  • Class Action Park

  • I Used to Go Here

  • An American Pickle

  • The Missing Pizza

  • Host

  • The Kissing Booth 2

  • Feel the Beat

    ★½

  • The Rental

    ★★½

  • You Should Have Left

    ★★

  • The King of Staten Island

  • Still Life.

  • The Half of It

  • Unorthodox

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • The Hunt

    ★★★½

  • Alone

  • The Invisible Man

  • Onward

  • Emma.

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • The Father

    ★★★★

  • Horse Girl

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Possessor

  • Promising Young Woman

  • Relic

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Black Bear

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★★

  • His House

  • Dick Johnson Is Dead

  • Kajillionaire

    ★★★★½

  • Cuties

    ★★★½

  • Goldman v Silverman

  • Cats

  • Bombshell

  • Little Women

  • 1917

    ★★★★

  • Dark Waters

  • Queen & Slim

  • Let It Snow

  • Frozen II

  • The Irishman