RSS feed for Danielle
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Heartburn

Heartburn

1986
×
Read the review Edit this entry  
20
Goldman v Silverman

Goldman v Silverman

2020
×
Edit this entry  
18
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hereditary

Hereditary

2018
×
Read the review Edit this entry  
08
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
Edit this entry  
30
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Little Women

Little Women

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Joker

Joker

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
Waves

Waves

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
Edit this entry  
12
Frozen II

Frozen II

2019
×
Edit this entry  
07
Knock Down the House

Knock Down the House

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
American Factory

American Factory

2019
×
Edit this entry  
06
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
Edit this entry  
01
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
Read the review Edit this entry  
29
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★
Edit this entry  
29
The Lake House

The Lake House

2006
×
Edit this entry  
28
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Report

The Report

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Wounds

Wounds

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
Terms of Endearment

Terms of Endearment

1983
×
Read the review Edit this entry  
19
The Witch

The Witch

2015
×
Read the review Edit this entry  
18
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
Read the review Edit this entry  
16
Her

Her

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Visit

The Visit

2015
×
Read the review Edit this entry  
14
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
Read the review Edit this entry  
13
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
Gremlins

Gremlins

1984
×
Read the review Edit this entry  
09
Across the Universe

Across the Universe

2007
×
Read the review Edit this entry  
05
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Man Up

Man Up

2015
×
Edit this entry  
28
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Low Tide

Low Tide

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Yesterday

Yesterday

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
The Host

The Host

2006
×
Read the review Edit this entry  
24
The Boat That Rocked

The Boat That Rocked

2009
×
Read the review Edit this entry  
23
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
Read the review Edit this entry  
23
Two Lovers

Two Lovers

2008
×
Read the review Edit this entry  
20
Funny Face

Funny Face

1957
×
Read the review Edit this entry  
20
In & Out

In & Out

1997
×
Read the review Edit this entry  
19
The Rainmaker

The Rainmaker

1997
×
Read the review Edit this entry  
19
The First Wives Club

The First Wives Club

1996
×
Edit this entry