Doug has logged 19 entries for films during September 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ash Is Purest White

Ash Is Purest White

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Transit

Transit

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Image Book

The Image Book

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
3 Faces

3 Faces

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Asako I & II

Asako I & II

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
A Family Tour

A Family Tour

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Long Day's Journey Into Night

Long Day's Journey Into Night

2018
×
★★
Edit this entry  
18
American Dharma

American Dharma

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Sorry Angel

Sorry Angel

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mar

Mar

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Two Friends

Two Friends

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Love Songs

Love Songs

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry