Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Witch Who Came from the Sea

The Witch Who Came from the Sea

1976
×
★★★½
Edit this entry  
07
Olympus Has Fallen

Olympus Has Fallen

2013
×
★★★½
Edit this entry  
06
Virtuosity

Virtuosity

1995
×
★★★
Edit this entry  
02
Fake Famous

Fake Famous

2021
×
★★★½
Edit this entry  
31
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
In the Earth

In the Earth

2021
×
★★★½
Edit this entry  
31
A Glitch in the Matrix

A Glitch in the Matrix

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Censor

Censor

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★½
Edit this entry  
28
Macon County Line

Macon County Line

1974
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Silent Partner

The Silent Partner

1978
×
★★★★
Edit this entry  
26
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
Living in Oblivion

Living in Oblivion

1995
×
★★★★
Edit this entry  
21
Island of Blood

Island of Blood

1982
×
★★½
Edit this entry  
19
Tiger

Tiger

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Somewhere

Somewhere

2010
×
★★★★
Edit this entry  
16
Top of the Heap

Top of the Heap

1972
×
★★★★
Edit this entry  
13
Seconds

Seconds

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Slugs

Slugs

1988
×
★★★½
Edit this entry  
08
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Edit this entry  
04
Shattered

Shattered

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Caged Heat

Caged Heat

1974
×
★★★
Edit this entry  
02
Anything for Jackson

Anything for Jackson

2020
×
★★★½
Edit this entry  
01
His House

His House

2020
×
★★★½
Edit this entry  
31
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★★½
Edit this entry  
26
Host

Host

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Hunter Hunter

Hunter Hunter

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Greenland

Greenland

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Edit this entry  
13
Time

Time

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Embattled

Embattled

2020
×
★★★½
Edit this entry  
07
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
Ninja III: The Domination

Ninja III: The Domination

1984
×
★★★
Edit this entry  
03
The Mystery of D.B. Cooper

The Mystery of D.B. Cooper

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
Run

Run

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
Stay Tuned

Stay Tuned

1992
×
★★★½
Edit this entry  
22
Underwater

Underwater

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
Crimson Tide

Crimson Tide

1995
×
★★★★
Edit this entry  
10
Brooklyn's Finest

Brooklyn's Finest

2009
×
★★★
Edit this entry  
04
The Parallax View

The Parallax View

1974
×
★★★★½
Edit this entry