Deacon has logged 73 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Contagion

Contagion

2011
×
★★★½
Edit this entry  
29
That's My Boy

That's My Boy

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Extraction

Extraction

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dumb and Dumber

Dumb and Dumber

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Men in Black II

Men in Black II

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Catfish

Catfish

2010
×
★★
Edit this entry  
26
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tin Toy

Tin Toy

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Unedited Footage of a Bear

Unedited Footage of a Bear

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Await Further Instructions

Await Further Instructions

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Batman Ninja

Batman Ninja

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Year One

Year One

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Get Him to the Greek

Get Him to the Greek

2010
×
★★★½
Edit this entry  
24
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Red Dragon

Red Dragon

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Time Trap

Time Trap

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Terminator Salvation

Terminator Salvation

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Terminator 3: Rise of the Machines

Terminator 3: Rise of the Machines

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Adventures of Food Boy

The Adventures of Food Boy

2008
×
Read the review Edit this entry  
18
2012

2012

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Fyre

Fyre

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hannibal

Hannibal

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry