• The House

    ★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Home Sweet Home Alone

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Antlers

    ★★★★★

  • No Time to Die

    ★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Kate

    ★★

  • Copshop

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • Don't Breathe 2

    ★★★

  • Free Guy

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

  • Fear Street: 1666

  • A Classic Horror Story

  • Lamb

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

  • Black Widow

    ★★

  • Till Death

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • The Tomorrow War

    ★★

  • The Ice Road

  • Luca

    ★★

  • Werewolves Within

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • F9

    ★★

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★

  • The Woman in the Window

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

  • Oxygen

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Thunder Force

  • The Power

    ★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Save Ralph

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★

  • Willy's Wonderland

  • Censor

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Wrong Turn

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★

  • Long Toast

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Ripper

    ★★★

  • What Lies Below

  • Two Distant Strangers

  • Mank

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★

  • Run

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★★

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★