Dead_By_Dawn has logged 196 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Copshop

Copshop

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Edit this entry  
19
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Lamb

Lamb

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Violation

Violation

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Squid Game

Squid Game

2021
×
Read the review Edit this entry  
31
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Antlers

Antlers

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Boy Behind The Door

The Boy Behind The Door

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Censor

Censor

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Texas Chainsaw Massacre

The Texas Chainsaw Massacre

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Till Death

Till Death

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Eden Lake

Eden Lake

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Edit this entry  
21
Possum

Possum

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Insidious: Chapter 3

Insidious: Chapter 3

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Kate

Kate

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Falling Down

Falling Down

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Anything for Jackson

Anything for Jackson

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Sleeping with the Enemy

Sleeping with the Enemy

1991
×
★★
Edit this entry  
01
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry