• Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★½

  • Don't Breathe 2

    ★½

  • Luca

    ★★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

    ★★½

  • The Father

    ★★★★

  • American Waste

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • The Platform

    ★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ready or Not

  • Weathering with You

    ★★★★

  • Vinland Saga

    ★½

  • Toy Story 4

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Detective Conan: The Fist of Blue Sapphire

    ★½

  • Five Feet Apart

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★½

  • Venom

  • Capernaum

    ★★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • Escape Room

    ½

  • Dunkirk

    ★★½

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Sully

  • La La Land

    ★★★★½

  • Suicide Squad

    ½

  • Your Name.

    ★★★½

  • Me Before You

    ★★½

  • The Handmaiden

    ★★★½

  • Yu-Gi-Oh!: The Dark Side of Dimensions

    ★★★½

  • Don't Breathe

    ★★★

  • 11.22.63

    ★★★

  • Deadpool

    ★★★

  • Manchester by the Sea

  • The Revenant

    ★★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★★★

  • The Witch

    ★½

  • Interstellar

    ★★★★½

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★

  • Whiplash

    ★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • The Tale of the Princess Kaguya

    ★★★★★

  • The Kingdom of Dreams and Madness

  • Her

    ★★★★½

  • Captain Phillips

    ★★★

  • Prisoners

    ★★★★

  • Pacific Rim

    ★★

  • Only Lovers Left Alive

  • Inside Llewyn Davis

    ★★½

  • The Garden of Words

    ★★★★★

  • Ernest & Celestine

    ★★★★

  • Django Unchained

    ★★★★

  • Would You Rather

    ★★★½

  • The Master

    ★★½

  • The Intouchables

    ★★★★½