Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Snake In The Eagles Shadow 2

Snake In The Eagles Shadow 2

1978
×
★★
Edit this entry  
22
Grandmother's House

Grandmother's House

1988
×
★★½
Edit this entry  
22
RRR

RRR

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Thinner

Thinner

1996
×
★★½
Edit this entry  
20
The Room

The Room

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Cook

The Cook

2008
×
½
Edit this entry  
19
Edge of Honor

Edge of Honor

1991
×
★★½
Edit this entry  
18
Battle Beyond the Stars

Battle Beyond the Stars

1980
×
★★½
Edit this entry  
18
Superstition

Superstition

1982
×
★★★½
Edit this entry  
18
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
16
TC 2000

TC 2000

1993
×
★★½
Edit this entry  
16
Vipers

Vipers

2008
×
★★
Edit this entry  
16
Asockalypse

Asockalypse

2016
×
½
Edit this entry  
16
Empire of Spiritual Ninja

Empire of Spiritual Ninja

1987
×
★★★
Edit this entry  
15
The Sadness

The Sadness

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Blacula

Blacula

1972
×
★★½
Edit this entry  
14
Rebirth of Mothra

Rebirth of Mothra

1996
×
★★★½
Edit this entry  
14
Gargoyles

Gargoyles

1972
×
★★½
Edit this entry  
13
The Whisperer in Darkness

The Whisperer in Darkness

2011
×
★★★★
Edit this entry  
13
Jason X

Jason X

2001
×
★★★★
Edit this entry  
13
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★½
Edit this entry  
12
Circus of the Dead

Circus of the Dead

2014
×
Edit this entry  
12
Spider-Man

Spider-Man

1978
×
★★★½
Edit this entry  
12
Crime Killer

Crime Killer

1985
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Cover Girl and the Cop

The Cover Girl and the Cop

1989
×
★½
Edit this entry  
11
Tremors 2: Aftershocks

Tremors 2: Aftershocks

1996
×
★★★½
Edit this entry  
10
Robin-B-Hood

Robin-B-Hood

2006
×
Edit this entry  
10
Ticker

Ticker

2001
×
★★
Edit this entry  
09
ZVP

ZVP

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
David and Goliath

David and Goliath

2015
×
½
Edit this entry  
09
The Story of the Drunken Master

The Story of the Drunken Master

1979
×
★★½
Edit this entry  
08
Bāhubali 2: The Conclusion

Bāhubali 2: The Conclusion

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Cellar

The Cellar

2022
×
★★
Edit this entry  
05
Fatal Possession

Fatal Possession

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Death Factory: Bloodletting

The Death Factory: Bloodletting

2008
×
½
Edit this entry  
04
Pretty Cheaters, Deadly Lies

Pretty Cheaters, Deadly Lies

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Nightmare Neighborhood Moms

Nightmare Neighborhood Moms

2022
×
★★½
Edit this entry  
04
After School Massacre

After School Massacre

2014
×
½
Edit this entry  
04
Devil Hunter

Devil Hunter

1980
×
★½
Edit this entry  
03
Deadtime Stories 2

Deadtime Stories 2

2011
×
★½
Edit this entry  
03
Wolves of Wall Street

Wolves of Wall Street

2002
×
★★
Edit this entry  
03
Dead Men Walking

Dead Men Walking

2005
×
★½
Edit this entry  
03
Shadow Man

Shadow Man

2006
×
★★★
Edit this entry  
02
Psycho Granny

Psycho Granny

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Great Satan

The Great Satan

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Shipment

The Shipment

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Ninja Fist of Fire

Ninja Fist of Fire

1972
×
★★½
Edit this entry  
01
The Ambulance

The Ambulance

1990
×
★★★
Edit this entry  
01
Eyeborgs

Eyeborgs

2009
×
★★½
Edit this entry  
01
Graduation Day

Graduation Day

1981
×
★★½
Edit this entry