Sort by
  • I'm Thinking of Ending Things

  • Onward

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • The Gentlemen

  • Dark Waters

  • The Irishman

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★½

  • Hustlers

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

  • It Chapter Two

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Child's Play

    ★★★½

  • Dark Phoenix

  • Murder Mystery

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • The Lighthouse

  • Rocketman

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Booksmart

  • Us

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • Fyre

    ★★★★

  • Glass

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • Vice

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★

  • Free Solo

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • First Man

  • A Simple Favor

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Game Night

  • Annihilation

    ★★½

  • Black Panther

    ★★½

  • Hereditary

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • Lady Bird

  • Dunkirk

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Logan

  • Get Out

    ★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Arrival

    ★★★★½

  • Finding Dory

  • The Nice Guys

    ★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★½

  • Zootopia

  • Deadpool

    ★★★

  • The Revenant

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★½

  • The Hateful Eight

  • The Big Short

    ★★★★

  • The Martian

    ★★★★

  • Inside Out

  • The Lobster