RSS feed for Mykul
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
He Got Game

He Got Game

1998
×
★★★½
Edit this entry  
30
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Carter Effect

The Carter Effect

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Domino

Domino

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dark Crimes

Dark Crimes

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Code 8

Code 8

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
7500

7500

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
Miranda Sings Live... Your Welcome

Miranda Sings Live... Your Welcome

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Cheeky

Cheeky

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Code 8

Code 8

2016
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Jesus Rolls

The Jesus Rolls

2019
×
★½
Edit this entry  
01
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mirai

Mirai

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Chris Claremont's X-Men

Chris Claremont's X-Men

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Comic Book Villains

Comic Book Villains

2002
×
★★★★
Edit this entry  
25
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
The Blancheville Monster

The Blancheville Monster

1963
×
★★★
Edit this entry  
19
Cannibal Hookers

Cannibal Hookers

1987
×
★★★
Edit this entry  
13
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
Juice

Juice

1992
×
★★★½
Edit this entry  
08
Nekrotronic

Nekrotronic

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Edit this entry  
30
Scared to Death

Scared to Death

1980
×
★★
Edit this entry  
28
Penny Pinchers: The Kings of No-Budget Horror

Penny Pinchers: The Kings of No-Budget Horror

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Grotesque

Grotesque

1988
×
★★★★
Edit this entry  
24
Momo

Momo

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Suburban Gothic

Suburban Gothic

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Mandela Effect

The Mandela Effect

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Here Comes the Boom

Here Comes the Boom

2012
×
★★★
Edit this entry  
19
Flesh Eating Mothers

Flesh Eating Mothers

1988
×
★★★½
Edit this entry  
19
Hunter's Moon

Hunter's Moon

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Vampires on Bikini Beach

Vampires on Bikini Beach

1988
×
Read the review Edit this entry  
18
Enter the Wild

Enter the Wild

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Bloodshot

Bloodshot

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The 16th Episode

The 16th Episode

2019
×
★★
Edit this entry  
16
Sound of My Voice

Sound of My Voice

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Scare Me

Scare Me

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Scoob!

Scoob!

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Close Calls

Close Calls

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The Poughkeepsie Tapes

The Poughkeepsie Tapes

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jay and Silent Bob Reboot

Jay and Silent Bob Reboot

2019
×
★★½
Edit this entry  
13
Fury of the Demon

Fury of the Demon

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Grand

The Grand

2007
×
★★★★
Edit this entry  
10
Antrum

Antrum

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Justice League Dark: Apokolips War

Justice League Dark: Apokolips War

2020
×
★★★★½
Edit this entry