RSS feed for Mykul
  • Dark Crimes

    Dark Crimes

    ★½

    That was a good nap.

  • Domino

    Domino

    ★★★½

    I wanted more of a Departed type of ending but eh.
    There's some Hitchcock vibes that I really dug, and Nikolaj is my boo so overall worth my time, but perhaps, not yours.

  • The Hunt

    The Hunt

    ★★★★½

    "It's fucking great."
    Bonus half star for the 'their' joke.

  • Cheeky

    Cheeky

    ★★★★★

    Thank God for Tinto Brass.

  • The Fanatic

    The Fanatic

    ★★★★

    Eye liked this one!

  • Nekrotronic

    Nekrotronic

    ★★★½

    That was fun.

  • Suburban Gothic

    Suburban Gothic

    ★★★★½

    Much better the second time around when you know just how dry it is. It definitely has that eccentric John Waters flair, as well. Good times!!

  • Hunter's Moon

    Hunter's Moon

    ★½

    Get out of here Thomas, you're better than this.

  • Bloodshot

    Bloodshot

    ★★★

    Better than I expected, but I didn't expect much.

  • Enter the Wild

    Enter the Wild

    ★½

    Enter the nap.

  • Vampires on Bikini Beach

    Vampires on Bikini Beach

    That was rough.

  • Sound of My Voice

    Sound of My Voice

    ★★★½

    All that for a handshake?! Aye yi yi.