RSS feed for Deadmau5
  • The Lovebirds

    ★★★

  • Sol Levante

  • All the Bright Places

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Weathering with You

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★★

  • Shaft

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Bacurau

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Five Feet Apart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • Glass

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★★½

  • Bad Seeds

    ★★★★

  • Creed II

    ★★★★½

  • Bird Box

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★★

  • Venom

    ★★★

  • Hold the Dark

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★★

  • First Man

    ★★★

  • Roma

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★★

  • Illang: The Wolf Brigade

    ★★★

  • Skyscraper

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Set It Up

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★★

  • Anon

    ★★★

  • Us and Them

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Ready Player One

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★½

  • Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

    ★★★★

  • Jigsaw

    ★★

  • Gunpowder

    ½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Cargo

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • The Upside

    ★★★★½

  • It

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★½

  • Death Note

    ★★★

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • What Happened to Monday

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★