RSS feed for Deadmau5
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★★
Edit this entry  
07
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
03
A Bittersweet Life

A Bittersweet Life

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
Us and Them

Us and Them

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
04
American Sniper

American Sniper

2014
×
★★★½
Edit this entry  
02
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Miracle in Cell No. 7

Miracle in Cell No. 7

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★
Edit this entry  
17
Focus

Focus

2015
×
★★★
Edit this entry  
09
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★½
Edit this entry  
04
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
25
All the Bright Places

All the Bright Places

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
Liar Liar

Liar Liar

1997
×
★★★½
Edit this entry  
19
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Blue

Blue

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Cowboy Bebop: The Movie

Cowboy Bebop: The Movie

2001
×
★★★½
Edit this entry  
11
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Devil's Advocate

The Devil's Advocate

1997
×
★★★
Edit this entry  
07
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Edit this entry  
05
Gangster Squad

Gangster Squad

2013
×
★★★
Edit this entry  
04
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
01
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
Fury

Fury

2014
×
★★★★
Edit this entry  
28
It

It

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
11
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Best of Me

The Best of Me

2014
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★
Edit this entry  
05
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
Jaws

Jaws

1975
×
★★★½
Edit this entry  
02
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★★★
Edit this entry  
31
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Natural Born Killers

Natural Born Killers

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★½
Edit this entry